Bobinaj ve elektrik sektöründe deneyimi 1995 yılına dayanan MÜMTAZ TİCARET BOBİNAJ ve ELEKTRİK MALZEMELERİ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. olarak 1997 yılında kurulmuş olup çok kısa bir zaman zarfında sektöre damgamızı vurmamızın haklı gururunu üzerimizde taşımaktayız.

Fiyat uygunluğu ve dürüst çalışmayı her zaman ilke edinmiş; konusunda sürekli araştırma geliştirme faaliyetlerine devam etmekte olan firmamızın ithalatını, toptan satışını ve pazarlamasını yaptığı ürünler arasında alman malı kollektörler, kömür fırçalar, şalterler, lehim pastaları, normal, mikalı, F class yanmaz presbantlar, polyester presbantlar, İtalyan F class sprey ve izolasyon sıvıları, mam kollektörler, yapışkanlı cam bantlar, polyglass epoksi reçineli bantlar, İspanyol H class 220 derece 5000 wolt silikon makaronlar, Uzak doğu cam elyaf makaronlar, globe izole bantlar, cam elyaf bant çeşitleri, Kavi,  Emsan ve Sumka emaye bobin telleri yanı sıra izolasyon malzemeleri bulunmaktadır.

Firmamız ithalat ve satış organizasyonunu profesyonelce yapıp satış ve satış sonrası hizmette sizleri zor durumda bırakmayacak şekilde tüm enerjisi ile çalışmaktadır.


Ayrıca firmamız Endüstriyel elektronik kar ve cihazların onarımı konusunda son teknoloji cihazları ve test ekipmanlarıyla faaliyet göstermektedir.

Oluşturulan Labaratuar sayesinde birçok özel cihaz ve elektronik kartın onarımı kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Onarım Labaratuarımız

Endüstriyel elektronik kartları kompenent bazında test edebilecek, programlayabilecek, test cihazları ile adaptörlerine ve son teknoloji teknik donanıma sahiptir. Çalışanların her biri üstün tecrübeyle konusunda uzmandır.

Arıza Bulma ve Giderme

Kısa devre bulma , devre üzerinde veya dışında voltaj, bağlantı, ısı ve döngüsel testler. Analog ve dijital Smd, DIP, PLCC, SOIC vb. her tip entegre devrenin testi,  elektronik kartın bütün karakteristik yapısıyla hafızaya alınması ve gerektiğinde karşılaştırılabilmesi , bilinmeyen entegrelerin ve transistor, fet vb. malzemelerin tespit edilebilmesi işlemleri yapılmaktadır.

Servisimize Gelen Cihazlar İçin;

Elektronik kart ve cihazlarda yapılan incelemelerde ilk etapta ücretsiz olarak ön arıza tespiti yapılmakta, onarım ve kullanılacak malzeme ücretleri belirlenerek yazılı olarak bildirilmekte ve onayınızla birlikte onarım gerçekleştirilmektedir. Garanti süresi onarımdaki garanti süresi cihaz tipine ve model yılına bağlı olarak 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir.

Programlama

-          Kullanmakta olduğumuz 3 adet değişik marka programlayıcılarla programlayabildiğimiz malzeme sayısı ve kullandığımız adaptörleri ile elektronik kartlardaki bütün programlama işlemlerini kolaylıkla yapabilmekteyiz.

-          Türkiyede tek ! Eprom bilgi kurtarma hizmeti Kullanmakta olduğumuz çok özel cihazlarla arızalanmış epromlardan %85 oranında bir başarı ile bilgileri kurtarabilmekteyiz. Özellikle aynısı olmayan kartlar için bu işlem hayati önem taşımaktadır.

-          PCMCIA sram ve COMPACTFLASH kartlarında bulunan işletim sistemleri ile benzeri özel yazılımların kopyalanması ve yedeklenmesi ile ilgili teknik donanım teknik servisimizde mevcuttur. Bütün fortmatlarda ve bütün kapasitelerdeki kartların kopyalanması ve yedeklenmesi yapılabilmektedir.

-          Özel devreler için özel işlemler; Kullanmakta olduğumuz özel kimyasallar ile bütün tip özel trafoların aynısını yapabilmekte, özel HYBRID devrelerin onarımları yapılabilmektedir.

-          Özel olarak üretilmiş ve bulunamayan bir çok entegre ve transistör temin edilebilmektedir.